Aris Oprawianie Obrazów
1. wybierz ramę
Wybierz rame
2. dopasuj obraz
Dopasuj obraz
3. złóż zamówienie
Złóż zamówienie
Renowacja obrazów olejnych

To jedna z usług, którą również świadczymy klientom. Często się zdarza, że obraz przyniesiony do zmiany ramy czy w ogóle oprawy jest: 

  • brudny. Wówczas wystarczy go wyczyścić na mokro
  • niezawerniksowany. Werniks to bezbarwna powłoka zabezpieczająca na trwałe powierzchnię obrazu. Kładzie się go po zupełnym wyschnięciu farby. Dlatego często się zdarza, że artysta sprzedał obraz, a nie zawerniksował, bo było za wcześnie. W takim przypadku proponujemy położenie werniksu (przed położeniem werniksu obraz należy każdorazowo wyczyścić.
  • podziurawiony. Po uprzednim podklejeniu i nałożeniu gruntu uzupełniamy braki farby (domalowujemy). Nasz pracownik jest malarzem.

Renowacja obrazów olejny Renowacja obrazów olejny Renowacja obrazów olejny

 

 

 

 

 

 

 

Nie przeprowadzamy renowacji, jeżeli klient chcę zlikwidować: popękanie obrazu, mocne wgniecenia, jeżeli farba w wielu miejscach odpada od obrazu. Samo popękanie nie jest wielką tragedią. Czasem robi się to celowo, aby obrazowi nadać patynę. Trudno jest również zniwelować mocne wgniecenia. Trudno usunąć marszczące się płótno w rogach obrazu (płótno zostało źle naciągnięte na blejtram i odkształciło się podczas gruntowania). Odpadająca farba od płótna to wynik złego zagruntowania płótna lub złej jakości farby. 

Każdorazowo przed przysłaniem obrazu należy się z nami skontaktować w celu omówienia problemu.

Odpłatność. W zasadzie można o niej mówić dopiero po obejrzeniu obrazu. Wówczas  skontaktujemy się i podamy kwotę. W wypadku czyszczenia i werniksowania obrazu o wymiarze 50 cm x70 cm odpłatność wynosi około 60 zł. Renowacja średnio zniszczonego obrazu o tych wymiarach wynosi około 150 zł. 

W wypadku grafik, akwarel, (pasteli się nie czyści) w ogóle obrazów na papierze sprawa jest bardziej skomplikowana. Trzeba używać środków chemicznych. Takich prac nie przyjmujemy.

Jeżeli do renowacji wysyłamy samo płótno, sposób jego zdjęcia z blejtramu, czytaj w części wymiana blejtramu.

 

Renowacja obrazów olejny Renowacja obrazów olejny Renowacja obrazów olejny

Data modyfikacji: 29-08-2011